25.09.2011 21:50

Mělnický duatlon: Brynda zvítězil i potřetí

Mělník 25. září – Sobotní terénní sprint duatlon v Mělníku vyhrál Jaroslav Brynda. Obhájil svá prvenství z loňského i předloňského závodu. Traťový rekord tentokrát zlepšil o necelou minutu. Druhého ročníku se ve zcela ideálním počasí zúčastnilo přes čtyřicet atletů.

"Na závod letos přijela velmi silná konkurence. Talentovaný specialista na xterra triatlony Janda a xterrový profesionál Slavata. Závod se mi líbí, hlavně proto, že je vhodný i pro méně zkušené závodníky(ce) a pro mne příjemné prodloužení sezóny," sdělil ve svém blogu Brynda. Za velmi zkušeným neratovickým triatlonistou Bryndou skončil druhý David Janda více než dvou minut. Těsně za Jandou finišoval Michal Zbuzek z Mostu.

"Podivujeme se, že dnes nepřijelo více závodníků i když slunečné počasí duatlonu zcela přálo. Ale závod se vydařil skvěle. Oproti minulým ročníkům jsme otočili vzdálenosti běhů. Kratší na začátek a delší až po cyklistice. Pro závodníky i diváky se tak stal závod atraktivnější, více se bojovalo," svěřil ředitel závodu Robert Klust.

Mezi ženami zvítězila Karolína Příhodová v čase 1:39.

Poznámka pro editory:

1) Ročníku 2011 se zúčastnilo 43 atletů. Zvítězil nadaný neratovický triatlonista Jaroslav Brynda v čase 1:15:21.

2) Vzdálenosti závodu: 2,5 km běh, 24 km horské kolo, 5 km běh

3) Nejmladší závodnici bylo 12 let, nejstaršímu účastníkovi 53 let.

4) Loňského ročníku 2010 se účastnilo 59 atletů. Zvítězil Jaroslav Brynda v čase 1:16:11.

O Duatlonu
Terénní duatlon je vytrvalostní sport, který kombinuje přespolní běh a jízdu na horském kole. Duatlony jsou typické pro podzimní období. Otevřená voda je pro příliš studená pro klasický terénní triatlon. V duatlonu proto plavání nahradí běh, následuje jízda na horském kole a závěrečný běh (poloviční vzdálenost úvodního).