26.09.2010 19:25

TZ: Mělnický terénní duatlon vyhrál Jaroslav Brynda, už podruhé

Mělník 26. září – Sobotní terénní sprint duatlon v Mělníku vyhrál Jaroslav Brynda. Obhájil své loňské prvenství a zlepšil traťový rekord o sedm sekund. Na druhý ročník duatlonu přijelo téměř šedesát atletů.

"Zvolil jsem variantu rozhodnout závod na kole. Podařilo se. Přivezl jsem si dostatečný náskok, abych se v druhém běhu nemusel obávat finiše," prohlásil Brynda. Za velmi zkušeným neratovickým triatlonistou Bryndou skončil druhý Martin Rexa s odstupem necelé minuty. Třetí Vlastimil Flegl z Vrchlabí ztratil na vítěze tři a půl minuty.

"Příjemně nás překvapilo, že na druhý ročník přijel téměř dvojnásobný počet závodníků oproti loňsku," svěřil ředitel závodu Robert Klust.

Mezi ženami zvítězila Irena Vodseďálková z Glassmanu Teplice, dokončila v čase 1:38. Druhou a třetí příčku obsadily sestry Karolína a Klára Příhodovy.

Poznámka pro editory:

1) Ročníku 2010 se zúčastnilo 56 atletů. Zvítězil nadaný neratovický triatlonista Jaroslav Brynda v čase 1:16:11.

2) Vzdálenosti závodu: 5 km běh, 24 km horské kolo, 2,5 km běh

3) Nejmladší závodnici bylo 14 let, nejstaršímu účastníkovi 56 let.

4) Loňského ročníku 2009 se účastnilo 30 atletů. Zvítězil Jaroslav Brynda v čase 1:16:18.

O Duatlonu
Terénní duatlon je vytrvalostní sport, který kombinuje přespolní běh a jízdu na horském kole. Duatlony jsou typické pro podzimní období. Otevřená voda je pro příliš studená pro klasický terénní triatlon. V duatlonu proto plavání nahradí běh, následuje jízda na horském kole a závěrečný běh (poloviční vzdálenost úvodního).